اخبار > جلسه مشترک سرپرست موسسه آموزش عالی علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی، رئیس سازمان بهزیستی کشور و رئیس دانشگاه جامع برگزار شد
 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه مشترک سرپرست موسسه آموزش عالی علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی، رئیس سازمان بهزیستی کشور و رئیس دانشگاه جامع برگزار شد

سرپرست موسسه آموزش عالی علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی، از برگزاری جلسه مشترک با دکتر وحید قبادی دانا معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور و دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، خبر داد.
به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی، دکتر مجید رضازاده با اعلام این خبر به جزئیات این جلسه اشاره کرد و خاطرنشان کرد: همزمان با تغییر و تحولات در موسسه در اواسط اردیبهشت ماه 98 و انتصاب بنده به عنوان سرپرست موسسه، برگزاری یک جلسه مشترک با دکتر امید رئیس محترم دانشگاه جامع به منظور پیشبرد اصولی و مناسب تر امور موسسه، را جزء اولین سیاست ها و اولویت های کاری تعیین کردیم.
وی افزود: خوشبختانه این جلسه روز شنبه25 خردادماه جاری برگزار شد و در آن مسائل و مباحث در زمینه های مختلف از جمله بحث واگذاری مراکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی به بخش خصوصی واجد شرایط، مطرح و نتایج بسیار خوبی نیز به همراه داشت که به فراخور در دستور کار قرار خواهد گرفت.
دکتر رضازاده، مهم ترین موضوع مطروحه در جلسه مشترک با رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی را بحث "واگذاری مراکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی به بخش خصوصی واجد شرایط"، عنوان کرد و افزود: دکتر امید رئیس محترم دانشگاه جامع علمی کاربردی معتقد بود که مجوز فعالیت مراکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی یک "امتیاز" است و نباید به عنوان موضوعی سطحی و ساده به آن نگاه کرد. اعطای این امتیاز ازجانب دانشگاه جامع بعضا تا 5 سال طول می کشد. برای فعالین حوزه آموزش های عالی علمی کاربردی، اخذ این امتیاز و برند جذابیت بسیار زیادی دارد.
وی، افزود: رئیس دانشگاه جامع تاکید داشت که برند و امتیاز مراکز آموزش علمی کاربردی به هیچ عنوان قابل قیمت گذاری نیست و موسسه آموزش عالی علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی اگر می خواهد رایگان امتیاز مراکز تابعه خود را واگذار کند باید متوجه ارزش معنوی این امتیاز و برند باشد و در انتخاب شخصیت حقوقی مربوطه با دقت عمل کند.
سرپرست موسسه آموزش عالی علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی، گفت: در این جلسه مقرر شد دانشگاه جامع علمی کاربردی همکاری لازم را داشته باشد تا باتوجه به محدودیت زمانی که در واگذاری مراکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی، وجود دارد؛ همکاری لازم ازجانب دانشگاه جامع در این راستا صورت پذیرد تا به تبع آن امکان پذیرش دانشجو برای این مراکز در مهر ماه 98 فراهم شود.
به گفته وی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید داشت که مراکز و موسساتی که جهت واگذاری مراکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی انتخاب می شوند باید مراکز و موسسات حقوقی قوی و توانمند در حوزه بهزیستی و رفاه اجتماعی باشند و شاخص مهم دانشگاه جامع برای موافقت با مرکز و موسسه انتخابی، توانمندی تخصصی آنها در حوزه بهزیستی و رفاه اجتماعی است. موسسات آموزشی برای دانشگاه جامع هرچقدر هم که توانمندی آموزشی داشته باشند اولویت ندارند و صرفا توانمندی تخصصی در حوزه بهزیستی و رفاه اجتماعی است که اهمیت دارد.
دکتر رضازاده، از موافقت رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با استفاده از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد کشوری در واگذاری مراکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی خبر داد و گفت: پیش از این اعلام شده بود که محدوده و دایره شمول فعالیت خیریه و سازمان مردم نهاد متقاضی واگذاری هر مرکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی باید الزاما در استانی باشد که مرکز مربوطه واقع شده است، اما با درخواست سرپرست موسسه؛ رئیس دانشگاه جامع موافقت کرد که این محدودیت برداشته شده و از ظرفیت و پتانسیل سازمان های مردم نهاد سایر استانها و سازمان های مردم نهاد کشوری نیز برای این منظور بهره برداری گردد.
وی افزود: در جلسه با دکتر امید مقرر شد، درصورتی که به هر دلیلی، هیچ سازمان مردم نهاد تحت نظارت سازمان بهزیستی کشور متقاضی واگذاری یک یا چند مرکزعلمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی نبود از ظرفیت های سایر سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه رفاه اجتماعی بهره برداری شود.
وی، در پایان تصریح کرد: دکتر امید در این جلسه تاکید داشت که سیاست نظام آموزش عالی کشور ادامه و توسعه فعالیت های دانشگاه جامع علمی کاربردی متناسب با اسناد بالادستی ازجمله برنامه ششم توسعه است و در حال حاضر اصلاح فرآیند ارائه آموزش های علمی کاربردی در دست اقدام است.


١٢:١١ - دوشنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٨    /    عدد : ٢٣٤    /    تعداد نمایش : ٦٣٦خروج