اخبار > ضرورت تداوم خدمات آموزشی و پژوهشی مراکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی در حوزه بهزیستی و رفاه اجتماعی
 


  چاپ        ارسال به دوست

ضرورت تداوم خدمات آموزشی و پژوهشی مراکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی در حوزه بهزیستی و رفاه اجتماعی

سرپرست موسسه آموزش عالی علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی، توسعه خدمات آموزشی و پژوهشی مراکز آموزشی تابعه موسسه را منجر به ارتقاء بهره وری ارائه خدمات در حوزه رفاه اجتماعی توصیف کرد و خاطرنشان ساخت: نیازهای آموزشی و پژوهشی سازمان بهزیستی کشور درگذشته ازطریق دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی مرتفع می شد که با انتقال این دانشگاه به وزارت بهداشت یک خلاء در این زمینه شکل گرفت.
دکتر مجید رضازاده با بیان اینکه "مراکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی باهدف جبران خلاء آموزشی و پژوهشی ناشی از انتقال دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به وزارت بهداشت تاسیس شدند"، افزود: سازمان بهزیستی کشور در راستای تأمین و ارتقای علمی و تخصصی کارکنان و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز خود، مراکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی را فعال کرد.
وی افزود: حدود 17 سال است که این مراکز در حوزه رفاه اجتماعی خدمات آموزشی و پژوهشی ارائه می دهند و فعالیت هایشان در این مدت منجر به ارتقاء توان تخصصی و کارشناسی سازمان های فعال در این حوزه از جمله سازمان بهزیستی کشور شده است.
سرپرست موسسه آموزش عالی علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی، به مصوبه بهمن ماه سال 96 شورای عالی اداری در خصوص انحلال موسسات و مراکز آموزش علمی کاربردی وابسته به دستگاه های دولتی اشاره کرد و گفت: براساس تفسیر سازمان امور اداری و استخدامی به عنوان مجری مصوبه مذکور، موسسه آموزش عالی علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی و مراکز آموزشی تابعه نیز دولتی محسوب شده و می بایست منحل و یا به بخش خصوصی واگذار شوند.
به گفته وی، موسسه و مراکز آموزشی تابعه همواره مستقل از درآمد ها و بودجه های دولتی فعالیت کرده اند، اما در تعاریف و تفاسیر سازمان امور اداری و استخدامی همچنان یک مجموعه دولتی محسوب شده اند. اقدامات مختلف نیز نتوانست این تفسیر و تعریف سازمان امور اداری و استخدامی را تغییر دهد.
دکتر رضازاده، تصریح کرد: باتوجه به اینکه دایره شمول رشته های تحصیلی مراکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی در حوزه رفاه اجتماعی است، سازمان بهزیستی کشور اصرار دارد درجهت ارتقاء بهره وری ارائه خدمات خود، بتواند از خدمات آموزشی و پژوهشی این مراکز بهره ببرد.
وی، افزود: اقدامات مختلفی در دست انجام است تا حوزه رفاه اجتماعی درراستای ارتقاء بهره وری ارائه خدمات و افزایش توان کارشناسی خود بتواند همچنان از خدمات آموزشی و پژوهشی مراکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی متناسب با قوانین و ضوابط آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی و مبتنی بر مصوبه شورای عالی اداری، بهره برداری کند.


١٢:٠٥ - دوشنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٢١٨    /    تعداد نمایش : ٢٤٢خروج