اخبار > نقش مراکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی در ارتقا بهره وری ارائه خدمات در حوزه رفاه اجتماعی
 


  چاپ        ارسال به دوست

نقش مراکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی در ارتقا بهره وری ارائه خدمات در حوزه رفاه اجتماعی

نشست هم اندیشی روسای مراکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی با حضور دکتر وحید قبادی دانا معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور و دکتر مجید رضازاده سرپرست موسسه آموزش عالی علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی، این نشست یکشنبه پانزدهم اردیبهشت ماه جاری با شعار "آینده نگری و تصمیم گیری بر بستر شفاف سازی" در سالن اجتماعات سازمان بهزیستی کشور برگزار شد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور در این نشست بر ضرورت ساماندهی وضعیت موسسه آموزش عالی علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی و مراکز آموزشی تابعه تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: فعالیت موسسه و مراکز تابعه منجر به بالا رفتن توان کارشناسی سازمان بهزیستی کشور می شود و اگر امروز این سازمان در ارائه خدمات بسیار بهره ورانه تر از سایر سازمانها عمل می کند، ناشی از حضور موسسه و مراکز تابعه در کنار آن است.
وی، با بیان اینکه ۹۲درصد فعالیت های سازمان بهزیستی کشور در قالب سازمان های مردم نهاد انجام می شود، افزود: می توان از ظرفیت های این سازمانها برای ادامه فعالیت موسسه و مراکز تابعه نیز بهره جست.
جانشین رئیس هیات امنای موسسه آموزش عالی علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی به دغدغه های مربوط به امنیت شغلی نیروی انسانی موسسه و مراکز تابعه اشاره کرد و گفت: نیروی انسانی موسسه و مراکز تابعه، تبدیل به سرمایه انسانی شده اند و ما در سازمان بهزیستی تاکید بر حفظ این سرمایه انسانی داریم.
سرپرست موسسه آموزش عالی علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی نیز برگزاری نشست هم اندیشی روسای مراکز تابعه را با هدف دستیابی به چارچوبی جهت تداوم فعالیت مراکز آموزشی تابعه با محوریت حفظ امنیت شغلی پرسنل، عنوان کرد و خاطرنشان کرد: زمان بسیار محدود است و باید در همین زمان محدود و تا شهریورماه بتوانیم راهکارهای مورد نظر را اجرایی کنیم.
دکتر مجیدرضازاده از ارائه راهکار اولیه به منظور استمرار فعالیت مراکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتناعی خبر داد و گفت: این راهکار اولیه باهدف بهره مندی حوزه بهزیستی و رفاه اجتماعی از خدمات آموزشی و پژوهشی مراکز تهیه و تدوین شده است.
وی، از برگزاری جلسه ویدئو کنفرانس با مدیران کل بهزیستی باهدف اخذ راهکار ایشان به منظور استمرار فعالیت مراکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی خبر داد و گفت: این جلسه به زودی برگزار می شود و نتایج نشست هم اندیشی امروز و جلسه ویدئوکنفرانس با مدیران کل بهزیستی، در قالب یک بسته واحد مبنای اقدامات قرار خواهد گرفت.
وی، تاکید کرد: بسیار امیدواریم با همیاری روسای مراکز بتوانیم به زودی به یک نقشه راه مشخص برای گذر از این برهه حساس برسیم.
دکتر رضازاده، درپایان تصریح کرد: سازمان بهزیستی کشور تمام ظرفیت خود را به کار گرفته است تا با استمرار فعالیت مراکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی، بتواند از خدمات آموزشی و پژوهشی آن بهره ببرد.
لازم به ذکر است، در ادامه این نشست معاونین و مدیران ستادی و روسای مراکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی به بیان نقطه نظرات خود پیرامون مباحث مطروحه پرداختند.


١٤:٠١ - دوشنبه ١٦ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٢١٧    /    تعداد نمایش : ٣٧٩خروج