اخبار > جزئیات دریافت وام شهریه دانشجویی اعلام شد
 


  چاپ        ارسال به دوست

جزئیات دریافت وام شهریه دانشجویی اعلام شد

معاون دانشجویی و فرهنگی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی، جزئیات دریافت وام شهریه دانشجویی از محل صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را تشریح کرد.
مهدی فقانی با بیان اینکه "صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در هر نیم سال تحصیلی به منظور حمایت از دانشجویان شهریه پرداز دانشگاه های آزاد، جامع علمی کاربردی و غیرانتفاعی، تسهیلات شهریه دانشجویی پرداخت می کند"، خاطرنشان کرد: این صندوق در نیمسال اول سال تحصیلی ۹۸-۹۷ نیز درقالب قرارداد همکاری با یک بانک عامل، نسبت به ثبت نام از دانشجویان متقاضی دریافت وام شهریه دانشجویی براساس جدول زمانبندی مشخص، اقدام خواهد کرد.
وی افزود: صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دراین راستا و بر اساس تقویم زمانبندی نیمسال اول سال تحصیلی ۹۸-۹۷، شیوه‌نامه اجرایی نحوه پرداخت و بازپرداخت وام شهریه دانشجویی به دانشجویان دانشگاه های آزاد، جامع علمی کاربردی و غیرانتفاعی را ابلاغ کرده است.
وی افزود: براساس ابلاغیه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مهلت ثبت‌نام وام شهریه دانشجویی از تاریخ یک آبان ۹۷ لغایت ۳۰ آذر ۹۷ است و مراکز آموزش عالی می‌توانند پس از تخصیص اعتبار در سامانه صندوق رفاه دانشجویان (فاز ۲) تا سقف اعتبار پیش‌بینی شده نسبت به ثبت‌نام دانشجویان متقاضی واجد شرایط اقدام کنند.
فقانی به برخی از ضوابط دریافت وام شهریه دانشجویی اشاره کرد و گفت: براساس شیوه‌نامه ابلاغی، دانشجو در هر مقطع صرفاً می‌تواند در یک رشته تحصیلی از وام شهریه استفاده کند و مجموع تسهیلات اعطایی به هر دانشجو تا سقف یکصد میلیون ریال با یک نفر ضامن معتبر و مازاد بر آن تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال با معرفی دو ضامن معتبر می‌شود.
وی افزود: تسهیلات ارائه شده، با کارمزد ۳ درصد بوده که سالانه و بر اساس مانده بدهی محاسبه و اصل وام اضافه و به همراه اقساط تسهیلات پرداختی وصول می‌شود. دانشجو می‌تواند به انتخاب خود کارمزد دوره تنفس را در ابتدای هر سال یا قبل از شروع اقساط تسهیلات یا به همراه اولین قسط پرداخت کند.
به گفته وی، چنانچه دانشجو در میانه راه انصراف از تحصیل دهد یا به هر دلیل وضعیت تحصیل دانشجو در شرایط خاتمه یا ناتمام قرار گیرد، ادامه اعطای وام به وی متوقف می‌شود.
معاون دانشجویی و فرهنگی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی تصریح کرد: تسهیلات وام شهریه با هزینه دانشجو و رعایت قوانین و مقررات بانک عامل، مشمول بیمه عمر می‌شود. همچنین وام‌گیرنده و ضامن نباید در سیستم بانکی دارای بدهی در سرفصل غیرجاری و چک برگشتی باشند.
فقانی تاکید کرد: دانشجویانی که مشروط یا به هر دلیل انصراف یا اخراج از تحصیل شده باشند و یا خارج از سنوات تحصیلی مجاز باشند، فاقد شرایط دریافت وام هستند.
وی یادآور شد: در صورت تعویق در بازپرداخت اقساط مطابق قوانین بانک مرکزی مبلغی به اصل بدهی اضافه و دریافت خواهد شد.
فقانی در پایان تاکید کرد: دانشجویان مراکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به واحد فرهنگی و دانشجویی مرکز آموزشی متبوع خود مراجعه کنند.


١٣:٣٥ - سه شنبه ١ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ٢١٢    /    تعداد نمایش : ١٢٩٦خروج